Як перемагати українською: поради видавчині й письменниці Ольги Дубчак

11105 березня 2023 року в бібліотеці імені Івана Котляревського (саме ця бібліотека ініціювала і організувала захід) разом із учасниками проєкту «Єдині» ми мали дуже приємну зустріч із головною редакторкою видавництва Віхола Ольгою Дубчак. Пані Ольга приїхала сьогодні підтримати тих людей, які прагнуть перейти на українську і докладають до цього чимало зусиль. Вона розповіла про видавництво і його продукцію, про свій досвід редакторки, переживання останнього року – року війни. Але основною темою стала, безперечно, презентація трьох її книг – «Чути українською», «Бачити українською», «Перемагати українською».

Ми звикли до жартів із «паляницею» як тестом на українськість. Однак правильно чути і вимовляти звуки солов’їної – завдання непросте, особливо для людей, які щойно беруться до вивчення мови. Про це перша книга письменниці. Як ми розмовляємо – так бачимо світ. Другий доробок пані Ольги показує наш світогляд і нашу ментальність крізь призму лексики і граматики. У книзі «Перемагаймо українською» дві частини: одна про ненависть до ворогів, яка закарбувалася в мові, друга – про любов і вміння словом зігріти і обійняти.

Дуже багато цікавих подробиць, гумору, емоцій, відчуттів… Недарма видавництво назване «Віхола»: його очільниця генерує вир ідей і позитиву. Будемо щасливі, якщо пані Ольга зустрінеться з нашими студентами в університеті. Ми запросили…))

Олена Іванівна Харитоненко, завідувачка кафедри журналістики