"Ше.Fest": Юлія Капшученко про фестиваль Тараса Шевченка

335414485 969215280666509 4145589860807394997 nУ Шевченківські дні студенти та викладачі нашого факультету слухали вебінар Юлії Капшученко - організаторки фестивалю "Ше.Fest" та нашої талановитої випускниці. Вона цікаво розповіла про ідею заходу (шлях від задуму до реалізації), його розвиток, перспективи і, звісно, про самого Кобзаря-натхненника, переосмислення його слова поколіннями та про особисте бачення генія.

Першокурсниці нашого факультету поділилися враженнями про онлайн-зустріч.

Сахнюк Євгенія, 103-соу

Я вважаю, що цей фестиваль є справді цікавим та надзвичайно важливим. Тарас Шевченко - особистість, яка і дотепер вартує уваги кожного з нас. З розповідей пані Юлії я зрозуміла, наскільки це важка та кропітка робота, адже навіть шлях до с. Моринці, де народився поет, складний та не зручний. Але люди почали шукати дорогу, щоб туди потрапити, за що завдячуємо пані Юлії та її колегам, бо вони зуміли аж так зацікавити народ. Не можу не згадати ще про бабусю з Харкова, якій більше 90 років, але вона власними силами потрапила на цей фестиваль.

Також я запам'ятала про мрію розмістити учасників фестивалю в наметовому містечку. Як на мене, це дуже хороший та зручний варіант, особливо для маленького села. Ще мені дуже імпонує гасло "Тут п'яніють без вина". Це дуже хороша ідея для культурного відпочинку та розвитку не лише учасників фестивалю, а й для жителів села.

Щодо самої модернізації Шевченка, то тут пані Юлія сказала, що кожен помічає в ньому те, що є важливим для нього. Особисто їй відгукнулася його чесність, щирість та віра в українській народ. І для мене його творчість і ця віра є справжнім феноменом.

Щодо мети фестивалю, то початковою було лише показати Шевченка, тобто ознайомити людей з ним, а вже пізніше - об'єднання нації фразами цього визначного митця, розуміння кожного його слова та послання в його віршах. Я сподіваюся, що цей захід принесе ще багато користі та позитивних емоцій чималій кількості людей. І слова задекларованого лідера нації Тараса Шевченка сприйматимуть набагато глибше та з великою шаною.

Марчук Вікторія, 103-соу

Відвідавши вебінар із організаторкою фестивалю Тараса Шевченка " Ше.Fest" Юлією Капшученко, отримала багато позитивних вражень. Вона зробила значний внесок у наше українське культурне життя. "Ше.Fest" створений давно, але я тільки зараз дізналася про його існування. Вірю у те, що після нашої перемоги, я обов'язково відвідаю цей фестиваль.