05 квітня 2024 року відбулася перша сесія занять у межах нашого спільного з Ганноверським університетом прикладних наук і мистецтв курсу, присвяченого міжнародній журналістиці. Минулорічний досвід COIL-project виявився успішним і продуктивним для обох сторін, відтак ми продовжуємо. Після вітання Ганса-Пітера Фішера і короткого представлення учасників проєкту викладач університету в Ганновері Олаф Штенфад прочитав лекцію про види міжнародної журналістики і спеціалізацію кореспондентів. На практичному занятті, що відбулося після лекції, студенти об’єдналися в групи в сесійних кімнатах Zoom. Там вони збирали і опрацьовували інформацію про відомих журналістів-міжнародників, про що й доповіли згодом.

Альона Полякова, студентка 3 курсу спеціальності 061 «Журналістика» з 19 вересня 2023 року до 29 лютого 2024 року перебувала в Римському університеті ла Сап’єнца (Universita degli studi di Roma La Sapienza) на факультеті Political Science, Sociology, and Communication Science (Політології, соціології та комунікативістики) за програмою ERASMUS+ Навчалася висвітлювати в медіа питання, пов’язані з міжнародними відносинами, гендерною політикою, індустрією моди. Вітаємо її з новим досвідом, успішним завершенням програми, щасливим поверненням в alma mater. Пропонуємо моноінтерв’ю, в якому студентка поділилася з нами своїми враженнями, думками, рекомендаціями для студентів, які вирішать скористатися можливостями навчання за кордоном за програмами академічної мобільності університету.

photo Ганноверський проєкт

Спільний німецько-український курс міжнародної журналістики: звіт. COIL-project (Collaborative Online International Learning)

Протягом другого семестру, з березня до кінця червня, студенти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка брали участь у програмі міжнародної мобільності у форматі COIL-project (Collaborative Online International Learning) зі студентами Ганноверського університету прикладних наук і мистецтв. Чотирнадцять студентів спеціальності «Журналістика», а також двоє студентів зі спеціальностей «Середня освіта» і «Філологія» працювали разом з двадцятьма вісьма студентами німецького вишу в межах курсу «Міжнародна журналістика».

189321459 844005732853478 400010576753593320 nВідбулася знакова подія! 21 травня 2021 року факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова став співорганізатором онлайнової зустрічі «Уміти бути українцями» разом із колегами з різних куточків України – Харкова, Тернополя, Ужгорода, Сум.

Запрошена гостя - віцепрезидент Української центральної репрезентації в Аргентині  МАРІЯ ХРИСТИНА ЗІНЬКО. Мета  зустрічі - знайомство українців материкової України і українців Аргентини, налагодження культурно-освітньої співпраці.

P1010017

Згідно з дорученням Президента України №1-1/2872 від 7 грудня 2011 р. (у відповідь на звернення української громади Бразилії) та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 9 від 11.01.2012. «Про дистанційне навчання української мови громадян Бразилії українського походження на базі НПУ імені М. П. Драгоманова» в університеті були відкриті курси української мови за дистанційною формою навчання для громадян Бразилії українського походження. Для виконання доручення з 27 листопада до 3 грудня 2012 року в штаті Парана з візитом перебувала делегація Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова у складі Першого проректора В.П. Беха та проректора з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання А.П. Кудіна.