Міжнародна академічна мобільність на факультеті: досвід і перспективи

29 березня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася онлайнова зустріч викладачів і студентів, присвячена питанням міжнародної академічної мобільності. Приводом до розмови стало повернення студентки 3 курсу Альони Полякової в рідний університет із Риму. Пів року вона навчалася за програмою ЕРАЗМУС+ в університеті Ла Сап’єнца, а нині погодилася розповісти колегам про цей свій досвід. Розпочав зустріч із коротким словом привітання декан факультету Анатолій Васильович Висоцький, після чого передав слово професорові, докторові історичних наук, членові-кореспондентові НАН України Володимиру Борисовичу Євтуху.

Як учений, який у 1997-2000 роках був Надзвичайним і Повноважним послом України в Італії і донині має тісні наукові зв’язки з університетами цієї країни, пан Володимир наголосив на значущості міжнародної мобільності, яка відкриває перед студентами можливості пізнавати світ, розвиватися в професії, удосконалювати знання іноземних мов.

Наступною виступила Тетяна Володимирівна Матусевич. Вона і Олена Олексіївна Зайцева як представниці університетського відділу міжнародних зв’язків брали діяльну участь в організації навчання Альони Полякової, як і багатьох інших студентів університету, за кордоном. Пані Тетяна наголосила, що студентам варто стежити за інформацією щодо міжнародної мобільності на сайті університету в новинах, на сторінці відділу міжнародних зв’язків (https://udu.edu.ua/universytet/mizhnarodne-spivrobitnytstvo). Особливо це потрібно робити у березні і вересні, коли оголошуються відбори на наступний осінній чи весняний семестри.

Альона Полякова розповіла всім присутнім про піврічне навчання в Римі. Зупинилася на питаннях  організаційних (з чого почати, про що подумати перед від’їздом і в дорозі, як оформити необхідні документи в іншій країні), освітніх (як формується розклад, як проходять пари, які завдання студенти отримують, як відбувається комунікація з викладачами), мотиваційних (чому є важливою можливість навчання за кордоном, який досвід отримує студент і яких навичок він може набути).

Після блоку запитань і відповідей модераторка зустрічі і кураторка програми мобільності Альони від кафедри журналістики Олена Іванівна Харитоненко подякувала присутнім і закликала студентів бути активними і долучатися до наступних програм міжнародної академічної мобільності.

ПрезентаціяВисоцькийЄвтухА2іА5Всі