Стажування в Сегедському університеті (Угорщина)

Деталі

4

Стажування в Сегедському університеті (Угорщина)

Навесні 2018 року студенти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Коваль Марія, Коваленко Діана, Логай Клавдія та Стоянова Єлизавета разом із деканом факультету професором Висоцьким Анатолієм Васильовичем мали нагоду побувати в університетах за кордоном. Співорганізаторами та ініціаторами поїздки були викладачі Сегедського університету (Угорщина), а саме: Шайтош Наталія, Багмут Ірина та ін.

Сегед – третє за величиною місто в Угорщині. Це місто сонця, студентів та ввічливих людей. Привітні студентки, що вивчають українську мову в Угорщині, завжди були поруч. Ми швидко знайшли спільну мову, тому все побачене та почуте справило на нас позитивне враження. Передусім метою нашої поїздки було перейняти досвід та пройти практику в Сегедському університеті на факультеті славістики. Щодня ми відвідували цікаві лекції, переглядали презентації про Сегед, його культуру та традиції. Пізнавальною була презентація Юдіт Чані (угорка, що вивчала українську мову, зараз працює в міжнародному відділі університету). Нам розповіли про особливості навчання в Сегеді, про переваги та недоліки. Кожна з нас також приготувала презентацію про Україну на сучасному етапі розвитку (про сучасну українську музику, щорічні українські фестивалі та ін.).

Хоч Сегед доволі невеличке містечко, але багате на архітектурні та культурні пам’ятки. Ми побачили музей Ференца Мори. Тут виставлені роботи угорських художників (Мункачі, Чок, Руднаї, Рипль-Ронаи), відкриті історичні експозиції, одна з яких присвячена місцевому фольклору, а інша – сучасному мистецтву, гуляли головною вулицею Карас, милувалися весняною Тисою, яка тільки прокинулась після зими, відвідали площу Дом і церкву Вотив, Сегедську синагогу, слухали концерт класичної музики Сегедського симфонічного оркестру. Приємно було познайомитися з Вікторією Штефуцею, людиною, яка допомагає українцям-емігрантам в Сегеді. ЇЇ теплий прийом у Почесному консульстві України у Сегеді запам’ятався надовго.

Наступний пункт призначення – Будапешт, краса якого просто зачаровує. Місто, в яке занурюєшся з головою. Знайомство з Будапештом почалося з відвідин Державного самоврядування українців в Угорщині. Будівля Угорського парламенту, Базиліка Св. Іштвана, Рибацький бастіон, церква Св. Матьяша, набережна Дунаю – невеличкий список тих місць, куди встигли потрапити у перший же день. Будапешт – місто, яке не спить. Уночі воно відкривається з середини. Тисячі нічних вогників надають місту чарівності та таємничості. Тут вирує якась містичність. Широкі панорами міста, неперевершені ракурси Дунаю відкриваються із безлічі оглядових майданчиків.

Наступна країна, куди ми потрапили, – Словаччина. Словацьке місто Кошице навряд чи можна назвати світовим туристичним центром. Але для нас воно стало неабияким відкриттям. Давня архітектура, фонтани, мурали – це те, що захоплює. Далі ми вирушили до Пряшівського університету. Там відвідали кафедру української мови та літератури. Нас зустріла колишня студентка нашого факультету – Ірина Сухарєва, яка познайомила нас з університетом та особливостями навчання в ньому. Згодом відвідали гімназію імені Тараса Шевченка, у якій учні вивчають українську мову. Приємно було чути рідну мову в іншій країні. Звичайно, знайомство з країною та Пряшівським університетом проходило не так довго, але спілкування з викладачами та студентами посприяло гарному настрою на набуттю досвіду.

Наступний пункт призначення – Освенцим, табір Аушвіц-Біркенау (Польща). Це дуже моторошне місце. Після побаченого та почутого – мурашки по шкірі та сльози на очах. Після візиту «фабрики смерті» починаєш замислюватися над існуванням людини та переосмислювати весь жах історії. Не віриться, що трохи більше, ніж півстоліття тому тут знищували народ. Не знаю, чи захочемо побувати тут знову, але це місце, яке потрібно відвідати хоч раз у житті.

Дякуємо усім, хто сприяв нашій поїздці.

Марія Коваль, Діана Коваленко,

студенти 3 курсу

23156

   

Додаткове меню  

   

Хто на сайті?  

На сайті 245 гостей та відсутні користувачі

   

Всього відвідувань  

7558509
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
9122
10105
62460
6348718
375155
419444
7558509

Your IP: 34.204.191.0
Server Time: 2020-02-20 14:42:28
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ