Знову про досягнення наших активісток! Голова студентського парламенту факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Маргарита Самойлюк у тривалому змаганні виборола І місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з української мови, літератури з методиками їх викладання. Тема дослідження – «Мотиви і чинники зміни мовної свідомості й поведінки українців в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну: досвід учасників проєкту «Єдині» (науковий керівник – Гаврилюк Оксана Романівна, доцент кафедри української мови). Голова студентського самоврядування гуртожитку нашого факультету Єлизавета Кобилянська здобула почесне ІІІ місце в цьому ж конкурсі.

10 квітня відбулося засідання секції «Культура української мови» звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта і наука - 2024». На секції з доповідями та повідомленнями виступили 28 здобувачів 1-го курсу першого освітнього рівня різних факультетів. Цікавою та змістовною була доповідь здобувачки 1-го курсу першого освітнього рівня факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Ярмак Софії «Називання осіб в офіційно-діловому спілкуванні». Доповідачка наголосила на загальних іменниках, що вживаємо для називання осіб, і звернення до них - пан, пані, добродій. Змістовні міркування виголосила у виступі Чала Лілія, здобувачка 1-го курсу першого освітнього рівня.

10 квітня відбулося секційне засідання «Стилістика української мови» звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта і наука – 2024». Учасники представили доповіді з актуальних проблем сучасної лінгвостилістики. Безумовно, публічне висвітлення результатів науково-дослідницької діяльності студентів сприятиме реалізації взаємозв’язку і наступності форм та методів фахової підготовки студентів, поглибленню предметних знань і їх використанню у процесі самостійної діяльності, формуванню в студентів науково-методологічного світогляду. Усі доповіді були змістовними, відзначалися оригінальністю і елементами новизни. Учасники секційного засідання висвітлювали теми про особливості редагування текстів політичної реклами,

У межах конференції «Освіта і наука – 2024» 10 квітня було проведено секційне засідання кафедри української мови. Конференція присвячена широкому колу питань сучасного мовознавства, свідченням чого є різноманітні доповіді, вміщені в програмі конференції. Метою секційного засідання було узагальнення досвіду наукових досліджень у сфері лінгвістики, а також сприяння їх практичній реалізації. Під час виступів учасники конференції представили результати наукового й науково-практичного осмислення природи української мови в контексті глобалізаційних суспільних процесів і явищ крізь призму націєорієнтованості української мови. Учасники демонстрували компетентності з оперативного подання й осмислення теоретичних законів мови, цифровізації, самоосвіти, дискутування.

12 квітня 2024 року звітуємо про роботу секції “Журналістика” на конференції “Освіта і наука 2024”. Прозвучали доповіді Дар’я Горбатюк  «Висвітлення російсько-української війни в іноземних медіа» (н. к. Ірина Камінська), Іванна Колодич «Особливості роботи медіаредакції під час війни: підходи до створення контенту і його поширення» (н. к. Олена Харитоненко), Марія Корган «Етичні норми комунікації в медійному просторі» (н. к. Олена Харитоненко), Діана Марущенко  «Ставлення до журналістики в суспільстві» (н. к. Олександра Марків), Юлія Могильна «Шляхи протидії та заходи захисту від дезінформації і маніпуляції під час війни» (н. к. Ангеліна Хоменко), Ольга Оробець  «Стратегії впливу в політичних промовах Володимира Зеленського» (н. к. Надія Зінченко),

10 квітня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулося засідання секції «Методика викладання української мови та літератури» наукової конференції студентів. Учасників заходу привітали завідувачка кафедри методики викладання української мови та літератури, кандидат філологічних наук, доцент Котляренко Світлана Василівна, кандидат  педагогічних наук, доцент Строганова Ганна Миколаївна, а також кандидат педагогічних наук, доцент Балаховська Юлія Михайлівна. На конференції представлено актуальні дослідження, що мають значний науковий та практичний потенціал у галузі методики викладання української мови та літератури.

Сторінка 1 із 8