Міжнародна академічна мобільність: презентація програм імені Фулбрайта на 2025-2026 академічний рік

30 квітня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася онлайн-презентація програм імені Фулбрайта в Україні, зокрема Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program (FLTA) на 2025-2026 академічний рік, а також інших щорічних конкурсів для науковців, викладачів, випускників закладів вищої освіти та студентів старших курсів – фахівців з української мови/літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій. Фахівчиня Міжнародного відділу УДУ імені Михайла Драгоманова Тетяна Матусевич зазначила, що це унікальна пропозиція викладати українську мову в Америці впродовж дев'яти місяців.

На зустрічі координаторка програми Анна Пасенко та випускниця програми FLTA Мар’яна Добоні розповіли про можливості програми, умови участі у конкурсі на отримання фулбрайтівської стипендії, особливості заповнення анкети та вимоги до матеріалів.

FLTA Program – програма для енергійних освітян-початківців, спроможних успішно виконувати функції й викладача, й асистента, легко вживатися в студентську атмосферу з проживанням у гуртожитках, а також гідно входити в коло викладачів та співробітників гостьової інституції.

Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США триває дев’ять місяців. Кандидати повинні мати диплом магістра або бакалавра на час призначення стипендії (липень 2025 року).

Учасники програми отримують щомісячну стипендію, медичне страхування, квиток в обидва боки.

Детальніше про можливості, які надає програма, можна дізнатися за покликанням https://fulbright.org.ua.

imageimage 13image 27image 6image 30