Творчий вечір словацько-української культури

слук1

18 жовтня студенти нашого інституту зі словацькими студентами вирішили влаштувати тематичний вечір про Словаччину та Україну. В актовій залі гуртожитку № 2 о 17:00 почали готуватися: наварили словацької «полівки ґуляшової» та приготували солодкий пудинг. Насмажили українсько – словацьких дерунів та накупили різноманітного печива. Мали за ідею за стравами показати традиції словацької та української кухонь, оцінити схожості та відмінності у приготуванні.

Для мене стало відкриттям, що наші словацькі дівчатка вміють так гарно співати! Вони дуже талановиті! Я не хотіла це пропускати повз увагу інших, я мріяла поспівати разом з ними! Ще за тиждень до вечора ми готували концертну програму з українськими та словацькими народними піснями. Вийшло 8 українських та 8 словацьких. Іванка грала на скрипці, а мій друг Павло – на гітарі.

Вечір почали о 18:30 піснею «Червона рута», а закінчився символічно композицією «Пісня буде поміж нас». Також дівчата підготували презентації про Словаччину, Пряшів, Катовіце, кухню та традиції їхнього народу.

Хоч людей прийшло небагато, але ми добре провели час, дізналися багато цікавого, смачно поїли і набралися позитивних вражень.

Чекатимемо нових зустрічей! Чи, може, наступного разу зустрінемося у Пряшеві?

слук2