Поїздка до Угорщини або Як розширити світогляд за 12 днів

Изображение 1565

З 7 по 18 травня делегація з нашого Інституту відвідала чарівну Угорщину – країну акацій, паприки та неймовірної архітектури. Українців гостинно приймали в місті Сегеді – п’ятому за чисельністю населення в Угорщині. Представники газети «Сьоме небо», ансамблю «Купава» та студентського самоврядування побачили на власні очі, як і чим живуть студенти у Сегедському університеті та як там вивчають українську мову. Вражає, що за кілька років молоді люди вже вільно розмовляють українською, яка є дуже складною для людей, рідна мова яких не належить до слов’янських.

 

Щодо студентського життя, то основними його складовими є навчання, спорт і прогулянки. У Сегедському університеті Болонська система справно функціонує, тому кожен має можливість обирати непрофільні предмети, які хотів би вчити. Багато уваги приділяють самоосвіті, завдяки якій і здобувається значна частина знань. Помітно відрізняється і ставлення студентів до навчання: якщо більшість українців вчиться, щоб здобути диплом, то більшість угорців – щоб здобути знання.

Заняття спортом – обов’язкова складова студентського життя. Сам університет сприяє фізичному розвитку студентів, надаючи можливість обирати спортивну дисципліну самостійно. Крім цього, найпопулярніший транспорт у місті – велосипед. Тому угорці підтримують себе у чудовій формі навіть дорогою на навчання чи на роботу.

Прогулянки – це завершальний етап буднів. У розпорядженні студентів є студентські клуби, де можна потанцювати і просто поспілкуватися, ботанічний сад та численні паркові зони.

Також наша делегація познайомилась із українською меншиною в місті Сегеді. Цей досвід виявився надзвичайно цінним: ми змогли оцінити ту роботу з популяризації України і нашої культури, яку проводять українці закордоном. Випускають журнал «Громада», проводять майстер-класи з танців та уроки української мови, організовують відпочинок для дітей. Тут, в Україні, здається, що така робота не вимагає ні багато зусиль, ні значних коштів. Однак насправді вона потребує не лише цього: люди мають поділитися своєю любов’ю до України та культури, щоб інші теж змогли роздивитися її оригінальність та неповторність.

Ця поїздка була надзвичайно корисною: показала інші реалії, інший спосіб життя та інше мислення.

Дякуємо нашому Інституту української філології, Сегедському університету та усім, хто гостинно приймав нашу маленьку делегацію в Угорщині.

Левадська Наталя