Презентація проекту «Історія української літератури: в 10 т.: кінець XIX – початок XXI ст.»

DSC 0875    Наша література не програє європейській ні в чому!

Юрій Ковалів

Доктор філологічних наук, професор кафедри новітньої української літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, український поет, критик, літературознавець, випускник КДПІ імені М.Горького (нині НПУ імені М.П.Драгоманова) Юрій Іванович Ковалів разом із редактором Галиною Тадеївною Сенькович цікаво і змістовно презентували 25 квітня 2017 р. грандіозний проект «Історія української літератури: в 10 т.: кінець XIX – початок XXI ст.» на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка.

Автор літературознавчої енциклопедії (у 2 томах) Юрій Іванович Ковалів перейнявся ідеєю написання історії української літератури ще в минулому столітті, зрозумівши, що студентам вишів бракує підручників нового типу. Результатом багаторічної діяльності професора стало 5 томів (у перспективі – ще 5!) масштабного авторського дослідження прози, поезії та драматургії кінця XIX – початку XXI ст. та її потрактування.

Це дослідження передумов становлення і розвитку українського модернізму, аналіз творів перехідного періоду, а також модерністських явищ національного письменства. Автор висвітлює літературний процес в Україні під час національно-визвольних змагань і драму «розстріляного відродження» в культурно-соціальному контексті 20-х років.

«Літературознавчий процес автор розглядає як цілісне явище в контексті європейської, почасти орієнтальної художньої свідомості з урахуванням розривів, паралельних річищ в Україні та в еміграції, перманентних відроджень, необхідності українського письменника займатися, крім творчості, поза артистичними справами, щоб заповнити спорожнілі ніші національної культури», – зауважує Василь Теремко.

Високо оцінив видання професор Погребенник Володимир Федорович, завідувач кафедри української літератури факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, та прийняв коштовний подарунок – 5 томів дослідження!

Прес-служба факультету

3161987