Зустріч з лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Іваном Малковичем

Майстер-клас Івана Малковича

14 березня 2017 року викладачі і студенти-драгоманівці отримали надзвичайну можливість зустрітися з унікальною особистістю, яка в середовищі філологів не потребує зайвих рекомендацій, – поетом і видавцем Іваном Малковичем. Спілкування, організоване факультетом української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, минуло в атмосфері дитинства, замилування поетичним словом і його творцем.

Розпочав свій виступ Іван Антонович з настанови самому собі бути хоча б 4 хвилини серйозним, адже говоритиме про Т. Шевченка. І виконав свою обіцянку, прочитавши зацікавленій аудиторії уривок своєї промови з нагоди вручення Шевченківської премії, лауреатом якої став зовсім недавно – 7 березня.

17211841 1044609725683717 6072878032524268890 oНатхненний письменник згадував, як у молоді роки разом із товаришами хвалився Шевченком усьому світові, читав уривки поезій Шевченка і про Шевченка та спонукав нас до переосмислення постаті Кобзаря. «Життя Шевченка – історія про успіх», – наголосив автор, а ми не можемо з ним не погодитися, прослухавши всі докази.

Іван Малкович відкрив поетично-інтерактивну частину зустрічі своєю улюбленою поезією. Артистичний талант поета не залишив байдужим жодного з присутніх, а точні рими дали змогу закінчувати рядки віршів спільно із залом. Іван Антонович зізнався у ніжності своєї натури, лагідності до світу і здивував глядачів несподіваним трактуванням слова «оленяр» в одній зі своїх поезій (хто б міг подумати, що це чоловік Олени?). Також автор відкрив нам один із найважливіших секретів спілкування з дітьми – діти люблять, коли їм весело.

Для багатьох глядачів стало відкриттям існування інтерактивної казки «Снігова королева», яка вразила своїм наповненням. Іван Малкович розповів про створення цього неймовірно цікавого видання та продемонстрував його можливості.17218492 1044609529017070 2511951349599852646 o

Говорили і про необхідні зміни в програмі з української літератури, у яку письменник хотів би додати більше сучасних творів. Цікавою була й історія про те, що сам автор не зміг відповісти правильно на всі питання тесту про себе, запропонованого його синові в школі.

17311335 1044609745683715 833378539263132024 oНаостанок на сцену піднявся ректор НПУ імені М.П. Драгоманова В.П.Андрущенко, який подякував за відверту та щиру розмову й запропонував Іванові Антоновичу стати членом Наглядової ради нашого університету. Тож сподіваємося, що надалі ми частіше зустрічатимемо Івана Малковича в альма-матер та безперервно надихатимемося його безмежною енергією й оптимізмом.

Прес-секретар факультету Мирослава Ярошенко

3982091