Презентація монографії "Територія мови Тараса Шевченка"

чільна

Територія мови Тараса Шевченка

Його завжди кликала мова…

1 березня 2017 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася презентація монографії «Територія мови Тараса Шевченка». На запрошення кафедри стилістики української мови провідні вчені Інституту української мови НАН України, яких очолила С.Я.Єрмоленко, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор, та Київського національного університету імені Тараса Шевченка поділилися зі студентами та викладачами сучасним прочитанням Шевченкового слова.

Обговорювали питання естетичного канону поезії, особистісного сприйняття творчості Кобзаря, проводили паралелі між творчістю Т. Шевченка і О. Пушкіна, Т. Шевченка і І. Котляревського. Проте гучні студентські овації викликало переосмислення особистості Тараса Григоровича у мемах – продукті сучасної молодіжної культури. Це свідчить про актуальність творів Шевченка і пошук нових способів їх опрацювання, що, безсумнівно, позитивно впливає на літературну освіту молодого покоління українців.

Запитання і зауваги студентів переважно стосувалися популяризації доробку Кобзаря в руслі «мемної культури». Обговорювали й подальше опрацювання цієї теми авторами. З упевненістю можна сказати, що ця праця – не остання в науковому доробку колективу натхненних професіоналів-філологів, тому з нетерпінням чекаємо на результат подальшої роботи і вже починаємо готувати питання для дискусії.

Мирослава Ярошенко,

прес-служба факультету