Вечорниці на Андрія

Деталі

Вечорниці 1

Нещодавно на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбувся інтерактивний захід «Вечорниці на Андрія». Захід ініціювала кафедра історії та етнополітики, а провели його студенти-українознавці ІV курсу Марія Бадьон, Ірина Басанська, Юлія Голуб, Вікторія Сиротенко та Віталіна Хода.

 У вступному слові ведучі розповіли про місце Дня Андрія Первозванного у народному календарі українців. Присутні дізналися про те, що українські дівчата традиційно ворожили у ніч під Андрія й вірили, що Андрієва ніч допоможе їм пізнати свою долю. Звичайно, головне питання, яке найбільше цікавить дівчат в усі часи – чи вийде заміж цього року, чи доведеться протягом року дівувати. Тож усі присутні студентки та викладачі змогли власноруч поворожити.

Перше питання, відповідь на яке присутні мали отримати, полягало у тому, хто ж перший вийде заміж. Для того, щоб це визначити дівчата згідно обряду зняли взуття з лівої ноги і по черзі «крокували» до дверей, пересуваючи один за одним свій чобіток. Чий чобіток першим дістанеться до дверей, та щасливиця і перша вийде заміж.

Отож, з’ясувавши, відповідь на перше запитання учасники вечорниць мали отримати відповідь і на наступне: «Як зватимуть суджену/судженого?». З цією метою хлопці і дівчата мали витягнути свій щасливий пиріжок із аркушиком, на якому було зазначене ім’я «другої половинки». Окрім іншого, це ворожіння виявилося ще й смачним. До речі, пиріжки були приготовлені організаторами заходу за стародавнім рецептом.

На наступному етапі учасники вечорниць ворожили на свою долю. Для цього слід було вилити розтоплений віск у мисочку з водою і «прочитати» отримані знаки. Цікавим виявилося ворожіння із підслуховування під аудиторіями. Слова, які дівчата почули, слід було відповідним чином інтерпретувати, пророкуючи свою долю.

Хлопці, а точніше один-єдиний, але, безперечно, найкращий, теж взяв участь у ворожінні. Владиславу потрібно було отримати відповідь на запитання, чи буте сварливою його дружина. Для цього юнак мав дістати ротом каблучку із мисочки з водою не намочивши носа. Слід відмітити наполегливість Владислава, якому все ж вдалося «вийти сухим із води».

Кульмінацією вечорниць стала Калита. Калита – великий корж із білого борошна. Нашу калиту приготувала за давнім сімейним рецептом студентка Ірина Басанська. «Пан Калитинський» мав охороняти калиту, а «пан Коцюбинський», не зважаючи на усі намагання охоронця розсмішити, мав не засміявшись калиту вкусити. Наприкінці заходу кожен присутній отримав по шматочку калити разом з ароматним узваром.

Інтерактивний захід «Вечорниці на Андрія» пройшов у затишній атмосфері, із жартами та усмішками, окрім того учасники збагатилися знаннями щодо традицій проведення вечорниць. Звернення до традицій нашого народу сьогодні як ніколи актуальне, адже відома істина: «той, хто не пам’ятає свого минулого, не вартий майбутнього». Особлива цінність проведення такого заходу серед майбутніх педагогів, адже незабаром студенти-драгоманівці підуть до школи і вже як учителі будуть доносити до сучасних школярів українські звичаї та культуру, докладатимуть зусиль до духовного збагачення юних громадян України.

                                                                          Олена Подобєд,

                                                                                    доцент кафедри історії та етнополітики

Вечорниці 4

Вечорниці 2

Вечорниці 3

   

Додаткове меню  

   

Хто на сайті?  

На сайті 35 гостей та відсутні користувачі

   

Всього відвідувань  

4299891
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
307
1880
6886
3278003
33718
37176
4299891

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2018-05-25 06:41:44
   

Авторизація  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ