Зустріч студентів з Григорієм Гусейновим та Іваном Яцканином

DSC 0808Григорій Гусейнов та Іван Яцканин презентували свою літературну діяльність студентам-філологам

22 квітня 2016 року факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відвідали почесні гості: Григорій Гусейновукраїнський письменник, журналіст, редактор літературного часопису «Кур'єр Кривбасу», член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка; автор прозових книжок «Незаймані сніги», «Чаша ювеліра Карла Фаберже», «Станційні пасторалі», «На землі на рідній…» (у восьми томах), «Господні зерна» (у десяти томах), «Сповідь дитинства», «Піщаний Брід та його околиці», "Друга соната", "Одіссея Шкіпера та Чугайстра" – та Іван Яцканинукраїнський письменник зі Словаччини, уродженець Пряшівщини, голова Спілки українських письменників Словаччини, головний редактор літературного журналу «Дукля» та українського дитячого журналу «Веселка», автор багатьох збірок оповідань, перекладач зі словацької, чеської та польської мов. Гостей зустрічали студенти факультету разом із доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедри української літератури Погребенником Володимиром Федоровичем, який представив знаних митців, окреслив контакти України і Словаччини.

Інформаційний привід – присудження І.Яцканину 21 квітня 2016 року літературної премії «Глодоський скарб». Її фундатор,Григорій Гусейнов, віддав кошти за свою Шевченківську премію в банк і на відсотки від неї щороку відзначає знаних митців і літераторів премією «Глодоський скарб» (назва – від села на Кіровоградщині, де пастушок знайшов скарб золотих і срібних монет).

Іван Яцканин часто відвідує Україну, бере участь у численних літературних заходах. Автор згадував, як видавав українську літературу в Словаччині за часів СРСР, зокрема твори дисидентів І.Дзюби, І.Світличного, Є. Сверстюка, презентував студентам літературний журнал «Дукля», що виходить уже впродовж 64 років і кожен номер має свою специфіку.

Пан Іван з теплотою згадував дитячі роки, які він провів у рідному селі. Безтурботні часи, коли вони з братом пасли череду, одночасно читаючи книжки.

«Не важливо, хто звідки приїхав – з маленького села чи з великого міста, головне – набратися мудрості!»– підсумовує письменник, розповідаючи про свою бабусю, просту сільську жінку, яка дуже багато читала різноманітної літератури та володіла кількома мовами.

Насамкінець свого виступу пан Іван дав студентам слушну пораду: «День триває 24 години, але якщо встати на годину раніше, – то 25».

Григорій Гусейнов розповів про особливості видання "Кур'єру Кривбасу", поділився секретами пошуку авторів та відбору матеріалів до друку. Також письменник розкрив обставини роботи над своїм новим романом, який буде сконцентрований на постатях двох всесвітньовідомих митців українського походження – Енді Воргола із Закарпаття й Никифора Дровняка з лемківської Криниці.

Письменники подарували свої книги бібліотеці нашого університету. Спілкування з письменниками неабияк надихнуло студентів та подарувало усім чудовий настрій.

Прес-служба факультету

DSC 0650DSC 0654DSC 0668DSC 0673DSC 0684DSC 0687DSC 0722DSC 0727DSC 0738DSC 0746DSC 0750DSC 0765DSC 0779DSC 0787DSC 0802