Презентація кінофільму «Червоний» за романом сучасного українського кінодраматурга Андрія Кокотюхи

«Перемогти і жити!» – головне гасло роману українського кінодраматурга Андрія Кокотюхи «Червоний». 26 жовтня в Арт-просторі SKlO відбулася цікава подія: автор роману та режисер кінофільму Заза Буадзе репрезентували трейлер до фільму «Червоний» студентам  факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка.

За жанром кінофільм «Червоний» – історична драма, а Андрій Кокотюха, власне, є автором сценарію фільму.Твір, що передає історичну правду українського повстанського руху в повоєнні часи, складається з трьох частин, у кожній з яких оповідь веде інша людина. Розмова про екранізацію цієї книги розпочалася ще в 2015 році.

Після презентації трейлера автор розповів про те, що екранізована лише третя частина роману, у якій показано, як герої потрапляють у табір, влаштовують там повстання та намагаються показати прорив на свободу, коли немає куди тікати…

Заза Буадзе назвав кінофільм «екзистенціальною грою», адже продемонстровано різні погляди людини на історію розвитку подій. Також окреслив певні порушені проблеми: життя в неволі, як не боятися діяти всупереч долі тощо. Режисер зазначив, що актори були з шести міст України, де відбувалося своєрідне культурне обєднання українців. Заза Буадзе наголосив, що в сюжеті показаний конфлікт двох українців, які воювали за різні ідеї,проте доля звела їх в одному таборі. Тепер вони каторжани: український повстанець Данило Червоний та радянський льотчик Віктор Гуров. Червоний – із Заходу. Гуров – зі Сходу. Але Батьківщина в них одна. Тільки зрозумівши це, тільки домовившись між собою, двоє українських в’язнів можуть протистояти репресіям начальника табору майора Абрамова, підступності ватажка злодіїв Колі Тайги та зробити відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши повстання в таборі.Прем’єра фільму запланована на весну 2017 року.

Усі присутні із задоволенням поринули в історію створення кіно.

На завершення кожен охочий міг придбати книгу з автографом автора, а також зробити фото на память.

Загалом презентація фільму справила колосальне враження на всіх. І я впевнена, що кінофільм «Червоний» це ще один доказ того, що українське кіномистецтво має право на життя!

Владислава Заїчко,

студентка 2 курсу