Чарівний світ китайської народної картини

Цієї зими 101 уу група Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка у рамках вивчення курсу «Етнографія народів світу» відвідала виставку «Няньхуа. Чарівний світ китайської народної картини». Виставка експонувалася у східній колекції Музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків.

В очікуванні новорічних свят столичний музей відкрив виставку китайської народної картини. Няньхуа містять найкращі побажання родині на весь прийдешній рік.

Так, картина, на якій зображена міфічна тварина Ці-лінь посилає потомство.

нянь3

Якщо ж Ви хочете у Новому році розбагатіти, то слід зобразити бога грошового достатку Цай-шеня.

нянь2

У свою чергу наступна картина висловлює побажання щастя, благополуччя і довголіття.

нянь4

Якщо ви плануєте у прийдешньому році здобути вищу посаду й розбагатіти, варто на картинці намалювати бога щастя й успішної кар’єри Лу-сіна.

нянь5

Народні картинки малювали, вирізали на дошках, друкували й розфарбовували протягом усього року. На свята кожна родина вивішувала їх у своєму домі, сподіваючись отримати щастя, здоровя та добробут.

Нині більшість няньхуа збереглися завдяки європейцям, які свого часу високо оцінили їх. Саме європейці зібрали перші колекції няньхуа.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у ці передсвяткові дні презентує унікальні зразки китайської новорічної картини кінця ХІХ ст. з міста Янлюцин – знаного центру цього виду мистецтва.

Виставка створює новорічний настрій. Цікаво було порівняти уявлення про свято Нового року і різних країнах. Ми отримали чимало позитивних вражень.

Запрошуємо усіх драгоманівців відвідати виставку «Няньхуа. Чарівний світ китайської народної картини».

З Новим 2014 роком!

Віталіна Хода і