Круглий стіл

6 листопада 2008 року
у приміщенні Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова
(м. Київ, вул. Тургенєвська, 8-14, ауд. 6-4)
до Дня української писемності,
а також з нагоди 20-річчя кафедри стилістики української мови
відбувся  круглий стіл

“Лінгвокультурологія в сучасній інтерпретації”

З огляду на задекларований ректоратом рік мовних стратегій, а також до Дня української писемності 6 листопада 2008 року об 11.00 в Інституті української філології НПУ імені Михайла Драгоманова відбувся круглий стіл „Лінгокультурологія в сучасній інтерпретації”, присвячений 20-річчю кафедри стилістики української мови. Атмосферу справжнього свята рідної мови створювали як колектив кафедри стилістики на чолі з академіком АПН України, професором, доктором філол. наук Любов’ю Іванівною Мацько, так і численні високоповажні гості: Світлана Яківна Єрмоленко, доктор філол. наук, зав. відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України, Анатолій Кирилович Мойсієнко, доктор філол. наук, завідувач кафедри сучасної української мови Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Марія Яківна Плющ професор, доктор філол. наук, завідувач кафедри української мови НПУ імені Михайла Драгоманова, Надія Миколаївна Сологуб, доктор філол. наук, завідувач відділу соціолінгвістики Інституту української мови НАН України, Микола Іванович Степаненко, доктор філол. наук, професор, завідувач кафедри української мови Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Олександр Анатолійович Стишов, доктор філол. наук, професор, завідувач кафедри фонетики і граматики слов’янських мов Київського національного лінгвістичного університету, Світлана Володимирівна Шевчук, професор, завідувач кафедри культури української мови НПУ імені Михайла Драгоманова, Світлана Павлівна Бибик, старший науковий співробітник відділу стилістики НАН України, Алла Олександрівна Гладишева, викладач Національного університету театрального мистецтва, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого. Вдалим доповненням до наукової дискусії були виступи студентів першого курсу Інституту української філології (куратор – Цівун Н.М.), а також студентів першого курсу Національного університету театрального мистецтва, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого. Було також пошановано усіх науковців, які працювали на кафедрі стилістики української мови протягом її 20-літньої історії. Кафедрою загалом і Л.І. Мацько було підготовлено 6 докторів наук, 48 кандидатів наук. Мацько Л.І. – член 6 редколегій філологічних та педагогічних видань, науковий координатор програми Міністерства освіти і науки України “Українська мова у вищій школі”, член редколегії громадського журналу “Жіночий світ”.  З 2002 року вона є головою журі Міжнародного конкурсу української мови імені П.Яцика. Любов Іванівна Мацько – активний учасник наукових конференцій, пленумів, семінарів, серед яких є й дуже поважні (48 виступів і доповідей за останні 5 років).