Інтернет-проект Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка

З великою приємністю запрошуємо Вас взяти участь у Інтернет-проекті

«УКРАЇНСЬКА МЕНТАЛЬНІСТЬ:

мовно-літературний, історико-культурний

та політико-правовий виміри»

Метоюпроекту є з’ясування сутності української ментальності, зокрема українського способу мислення, світовідчуття, розуміння життя, свого місця в ньому та власних можливостей впливати на дійсність, у мовно-літературному, історико-культурному та політико-правовому вимірах. Погляд зі сторони та самих на себе – це те, що має забезпечити об’єктивність віднайденого образу, який, можливо, стане підказкою для розуміння українцями своїх прорахунків та їх причин, подальших перспектив і можливих напрямів розвитку.

Пропонована тематика.

Мовний вияв українського способу мислення.

Унікальність українського «я» в літературі.

Український характер у історичному вимірі.

Державотворення по-українськи: основні віхи й перспективи.

Ментальний простір українського мистецтва.

Релігійні виміри буття українства.

Українська правова доктрина.

Етапи реалізації інтернет-проекту.

І етап – подання заявок учасників із назвою теми, короткою анотацією (200-250 слів) та інформацією про себе (ПІБ, університет, спеціальність, рік навчання або посада) на адресу mova2013@ukr.net до 16 січня 2016 р.

ІІ етап – інтернет-конференція,якавідбуватиметься17-18 квітня2016 р.(орієнтовний обсяг статті – 10 – 12 тис. слів).

ІІІ етап–виданняколективної монографії за матеріаламиконференції.На тексти робіт чекаємо до30травня 2016 р.

Робочими мовами є всі словянські та англійська.

Організатори: Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Центр української діаспори, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Херсонський державний університет, Кіровоградський державний педагогічний університет імені В. Винниченка, Рівненський державний гуманітарний університет Пряшівський університет, Сегедський науковий університет (докладнішу інформацію можете знайти на сайтах www.iuf.npu.edu.ua, www.diaspora.npu.edu.ua або звертайтеся до організаторів mova2013@ukr.net).

Організаційний комітет:

Бойко Надія (Ніжин, Україна)

Висоцький Анатолій (Київ, Україна)

Вокальчук Галина (Рівне, Україна)

Кредатусова Ярміла (Пряшів, Словаччина)

Кричун Людмила (Кіровоград, Україна)

Ліпницька Інна (Київ, Україна)

Макарець Юлія (Київ, Україна)

Олексенко Володимир (Херсон, Україна)

Шайтош-Запоточная Наталя (Сегед, Угорщина)

It is with great pleasure that we announce an Internet-project

Ukrainian Mentality:

Linguistic andLiterary, Historical and Cultural,

Political and Legal Dimensions

The goal of the project is to clarify the essence of the Ukrainian mentality in particular Ukrainian way of thinking, attitude to life and understanding of it, how Ukrainians see their place in the world history, evaluate their own possibilities to influence on reality in linguistic andliterary, historical and cultural, political and legal aspects. The view from the side and the look at oneself - that is what might ensure the objectiveness of created image, which may become a clue for understanding Ukrainian failures and their causes, future perspectives and possible directions of development.

We invite proposals for paperson such subjects:

Language manifestation of Ukrainianway of thinking.

The uniqueness of Ukrainian ‘I’ in literature.

Ukrainian character in historical terms.

Mental space of Ukrainian art.

The religious dimension of Ukrainians life

State in Ukrainian: milestones and perspectives.

Ukrainian law doctrine.

Organizers:Malyshko Institute of Ukrainian Philology and Literary Creativity of Dragomanov National Pedagogical University with the Center of Ukrainian Diaspora, Mykola Gogol State University of Nizhyn, Kherson State University, The Kirovohrad Volodymyr Vynnychenko StatePedagogical University, Rivne State University of Humanities,University of Prešov, University of Szeged (more information you found on web-sites www.iuf.npu.edu.ua, www.diaspora.npu.edu.ua or contact the organisers Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Phasesof the project.

Step I - the submission of abstracts should be sent to Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. till 16 January 2016 (in the application should be indicated research topic, information about author (name, family name, university, year of study or position, contacts) and attached abstract (200-250 words).

Step II - online conference, which will take place on 17-18 April 2016.

Step III - edition of collective monograph. We are waiting for papers till 30 May 2016 (detailed requirements for the articles will be posted on the website www.iuf.npu.edu.ua).

Papers are accepted in all Slavonic languages and English.

For more information please).

Organizational committee:

Nadiia Boiko (Nizhyn, Ukraine)

Anatolii Vysotskyi (Kyiv, Ukraine)

Vokalchuk Galyna (Rivne, Ukraine)

Kredatusova Jarmila (Presov, Slovakia)

Krychun Ludmyla (Kirovograd, Ukraine)

Lipnytska Inna (Kyiv, Ukraine)

Makarets Iuliia (Kyiv, Ukraine)

Oleksenko Volodymyr (Kherson, Ukraine)

Shaytosh-Zapotochnaya Natalia (Szeged, Hungary)