І Міждисциплінарні гуманітарні читання

1МГЧ

3 жовтня 2013 р. у Київському будинку вчених відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «І Міждисциплінарні гуманітарні читання». Захід був присвячений 95-річчю Національної академії наук України. Конференція об’єднала молодих учених різних галузей гуманітарної науки задля обміну досвідом.

На пленарному засіданні із вітальним словом виступив академік НАН України, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України Микола Жулинський.

Серед доповідей, виголошених на пленарному засіданні, особливий інтерес присутніх викликав виступ к. і. н., голови Ради молодих вчених Інституту історії України НАН України Олександра Андрощука «Портрет молодого дослідника Інституту історії України НАН України: наукові інтереси, професійні контакти та стажування».

Після того усі присутні були запрошені на презентацію наукових видань гуманітарного напряму від провідних видавництв України.

На наступному етапі конференції розпочалася робота секцій. Мені, Алісі Куліковій, студентці 104 уі групи Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, випала нагода виступити у І секції з доповіддю на тему «Скіфський звіриний стиль: магічна функція parsprototo».

2МГЧ

У першій секції зібралися дослідники історії від найдавніших часів до ХVІІІ ст. У свою чергу друга секція була присвячена проблемам історії ХІХ – ХХ ст. Третя секція об’єднала правознавців, політологів та мовознавців.

Декілька слів про Київський будинок вчених, у якому відбулася конференція. Будівля по вул. Володимирській, 45-А була збудована наприкінці ХІХ ст. за проектом архітектора Олександра Хойнацького. Будинок має велику залу, блакитну, білу та зелену вітальні, оздоблені ренесансним ліпленням стін, стель і карнизів. У Будинку регулярно проводяться різноманітні наукові, освітні та культурно-просвітницькі заходи.

3МГЧ

Таким чином, можемо констатувати, що І Міждисциплінарні гуманітарні читання успішно відбулися. Важливо, що у цьому науковому заході брали участь і драгоманівці. Наступні, ІІ Міждисциплінарні гуманітарні читання будуть присвячені постаті Тараса Шевченка.

Аліса Кулікова,

студентка 104-уі групи