Навчально-методичний семінар «Дотримання основних принципів академічної доброчесності та порядок перевірки наукових робіт на плагіат в УДУ імені Михайла Драгоманова»

5 грудня 2023 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбувся навчально-методичний семінар «Дотримання основних принципів академічної доброчесності та порядок перевірки наукових робіт на плагіат в УДУ імені Михайла Драгоманова» для студентів 4 курсу освітнього ступеня «бакалавр» за участі курівників наукових робіт – викладачів факультету. Модератором семінару була Інна Миколаївна Ліпницька. Учасників привітав декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, професор Висоцький Анатолій Васильович. Вступне слово взяла Інна Миколаївна Ліпницька, професорка, голова комісії з академічної етики факультету, заступниця декана з наукової роботи.

Завідувачка кафедри української літератури познайомила студентів із програмою Unicheck та її можливостями, розповіла про особливості перевірки робіт із допомогою цієї програми.

З доповіддю «Наукові твори в контексті інтелектуальної власності та авторського права» виступила доцентка кафедри української літератури Григоренко Ірина Василівна. Науковиця висвітлила основну інформацію про Закони України про наукові твори, види та жанри наукових творів, критерії науковості, науковий твір як об’єкт інтелектуальної власності, авторське право тощо.

Презентувала університетський лекторій «Академічна доброчесність» співавторка лекторію Олена Іванівна Харитоненко, завідувачка кафедри журналістики факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка. Доповідачка запропонувала присутнім цікавий інтерактив, у якому взяли участь викладачі та студенти, відповідаючи на актуальні питання короткого опитування. Також дала практичні поради щодо написання наукових робіт.

Також учасники заслухали доповідь доцентки кафедри української мови Макарець Юлії Сергіївни «Використання штучного інтелекту під час навчання». Що таке ШІ? Як навчається ШІ? Що таке генеративний ШІ? Які можливості має GPT Chat? Чи можна виявити згенерований текст? Які загрози в освіті і науці через використання ШІ? Ці та інші питання були в полі обговорення семінару.

Важливість таких навчально-методичних семінарів для студентів старших курсів беззаперечна, тому прийнято спільне рішення продовжити обговорення актуальних проблем дотримання основних принципів академічної доброчесності через деякий час.